Sauna fińska jeszcze kilkanaście lat temu była zarezerwowana tylko dla zamożnych osób, obecnie ceny saun są bardzo przystępne i każdy w domu może się nią cieszyć.

Szeroko pojęte saunowanie oznacza  zdrowy tryb życia, możliwość relaksu i odpoczynku oraz jest to również pewnego rodzaju filozofia życia. Ludzie, którzy korzystają z saun są bardziej otwarci, pewni siebie.

Sauna fińska jest to sauna sucha, której suma temperatury i wilgotności powinna wynosić 110, a temperatura nie może być niższa niż 90 °C. Jeżeli mamy w saunie np. 100 °C, to wilgotność powinna być 10%. Do seansów saunowych polecamy użycie aromatów np. świerk, brzoza, eukaliptus.  Jednorazowo w saunie przebywamy tak długo, jak sprawia nam to przyjemność.

W saunie fińskiej ważnym jest, aby być nagim i niczym nie osłoniętym. Ręcznik służy tylko do tego, żeby położyć go na ławie i na nim usiąść. Głównym powodem jest fakt, iż ciało nagrzewa się w innym tempie niż materiał kostiumu lub ręcznika, może nagrzewać się o wiele bardziej.

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju! Masz pytania?